Elektrostymulacja zapewni właściwą pracę mięśni

elektrostymulacja mięśni karku

Elektrostymulacja mięśni, czyli trening EMS to rodzaj ćwiczeń, które w dzisiejszych czasach są już o wiele bardziej popularne, niż jeszcze kilka lat temu. Niemniej jednak już wtedy na rynku pojawiały się specjalne przenośne urządzenia, których działanie opierało się na elektrostymulacji. Jak wyglądały takie urządzenia? Czym właściwie jest tego rodzaju elektrostymulacja?

Co do samych urządzeń, to dokładniej mówiąc, musieliśmy tylko założyć na brzuch urządzenie, którym był wibrujący pas, aby poczuć jak za jego pomocą nasz tłuszcz zmienia się w mięśnie. Każdy z nas, albo przynajmniej większość na pewno marzyła o tym, żeby schudnąć. Aby jednak móc to zrobić, trzeba radykalnie zmienić swój styl życia, poprzez zmianę odżywiania oraz włączenie aktywności fizycznej.

Co prawda reklamy wspomnianych już pasów wibrujących obiecywały nam szybsze efekty dzięki używaniu pasa i dołączonej do zestawu książki z dietetycznymi przepisami, ale czy efekty naprawdę były takie jak w reklamie? Czy do posiadania pięknych mięśni brzucha, placów, czy ramion naprawdę wystarczy tylko pas lub urządzenie które trzęsie całym naszym ciałem? Co prawda można spróbować takiej metody, niemniej jednak najpewniejszym sposobem na uzyskanie umięśnionego ciała będzie wspomniana już zmiana stylu życia pod względem odżywiania i aktywności fizycznej. Możemy zadbać o to na własną rękę lub z pomocą dietetyka i trenera z siłowni.

Wyłączne używanie przyrządów działających na zasadzie elektrostymulacji to raczej kwestia dyskusyjna i nie sądzę, aby samo stosowanie takiego sprzętu pomogło schudnąć i zbudować mięśnie w zadowalającym stopniu. Nie da się zaprzeczyć, że elektrostymulacja mięśni pomaga i w połączeniu z odpowiednim odżywianiem może dać świetne efekty, ale trzeba udać się na taki, nazwijmy to zabieg, do odpowiedniego fachowca, z dobrym sprzętem, a nie bazować na tanim pasie. Gdzie konkretnie? Możemy wybrać się na przykład do gabinetu INNmed z okolic Poznania, gdzie zapewniona zostanie nam fachowa usługa elektrostymulacji. Więcej o niej przeczytamy tutaj: https://innmed.pl/ems-elektrostymulacja-miesniowa/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *