Liposukcja – przygotowanie do zabiegu

klinika medycyny estetycznej

Liposukcja, czyli zabieg odsysania tkanki tłuszczowej, choć przynosi świetne efekty, jest poważną ingerencją w strukturę ciała. Jedynie profesjonalna klinika medycyny estetycznej, a nie np. gabinet kosmetyczny, może podjąć się liposukcji.

To lekarz musi zadecydować o zastosowanej metodzie liposukcji, ale także jest odpowiedzialny za odpowiednie przygotowanie pacjenta przed zabiegiem oraz poinformowanie o wszelkich możliwych powikłaniach. Choćby dlatego, że często stosuje się podczas liposukcji znieczulenie nie miejscowe, a ogólne (narkoza), trzeba wykonać szereg badań. Poza przygotowaniem trzeba znaleźć odpowiedni salon piękna, polecamy – w salonie Sekrety Piękna w Krakowie.

PRZYGOTOWANIE – BADANIA KONIECZNE DO WYKONANIA

Przed zabiegiem należy pobrać krew do następujących badań: morfologia, grupa krwi, wskaźniki krzepnięcia, kreatynina, glukoza, OB, elektrolity.
W miesiącu poprzedzającym zabieg należy zrezygnować z palenia papierosów lub choćby ograniczyć je do minimum.

CZY SĄ JAKIEŚ PRZECIWWSKAZANIA?

Lekarz w klinice medycyny estetycznej musi, oprócz zlecenia badań, zebrać wywiad od pacjenta. Istnieje bowiem szereg przeciwwskazań do zabiegu: cukrzyca, zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby nerek, skóry i inne poważne choroby przewlekłe (w szczególności nowotwory).

Ponieważ po zabiegu konieczne jest szczególne postępowanie, m. in. przyjmowanie zastrzyków przeciwzakrzepowych (ok. 10 dni) i noszenie specjalnych ubrań uciskowych (nawet do 6 tygodni), rekonwalescencja musi odbywać się pod kontrolą lekarza.

Oczywiście liposukcja oznacza natychmiastowe modelowanie sylwetki i większość pacjentów (kobiet i mężczyzn) jest zachwyconych efektem, którego nie mogli uzyskać w żaden inny sposób. Jednak powinno się do niego dobrze przygotować, aby zminimalizować ryzyko powikłań, ponieważ zdrowie jest najważniejsze.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *