Tynki maszynowe i gipsowe – zalety

tynki cementowow-wapienne

Kiedy decydujemy się na budowę czy remont domu lub mieszkania, musimy pamiętać o starannym wykończeniu wszystkich jego elementów. Jednym z najważniejszych będą z pewnością wysokiej jakości tynki na ścianach, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jeszcze do niedawna była to ciężka i żmudna praca, wykonywana ręcznie, ale obecnie coraz częściej wykorzystuje się w tym celu nowocześniejsze tynki maszynowe, które jeżeli zostaną wykonane porządnie, będą idealnym zabezpieczeniem ścian.

Tynki cementowo-wapienne czy gipsowe?

tynki cementowo-wapienne

Nie trzeba ich już z mozołem nakładać za pomocą szerokiej pacy i równie pracowicie wygładzać, uważając, aby warstwa była zawsze takiej samej grubości. Tynki maszynowe kładzie się na uprzednio przygotowaną powierzchnię za pomocą specjalnego agregatu. Są to niezwykle wydajne urządzenia, pozwalające znacznie przyspieszyć wykonanie niezbędnych prac, a wykwalifikowana ekipa jest w stanie w ciągu dnia pokryć ponad 100 metrów kwadratowych ścian. We wnętrzach, gdzie dotychczas królowały zaprawy cementowe, jednak coraz częściej są zastępowane przez tynki gipsowe, które nie dość, że są prostsze do położenia, to oprócz tego utrzymują w pomieszczeniach zdrowy mikroklimat. Jest to wyjątkowo ważne, ponieważ wszelkie niedociągnięcia ze strony fachowców już w początkowych stadiach budowy, mogą przynieś w przyszłości dużo problemów.

Specjalny mikroklimat to zaleta, jaka wynika z właściwości, gipsu, który wchłania nadmiar wilgoci i oddaje ją, gdy w pokojach jest zbyt sucho. Tynki tego typu można nakładać na dopiero po kilku miesiącach od zakończenia budowy, kiedy ściany osiądą. Można nimi oczywiście wykończyć jedynie wnętrze domu i nadają się praktycznie na każde podłoże. Układa się ich tylko jedną warstwę i nie wymaga ona specjalnego wygładzenia, sama w sobie zapewniając wystarczającą gładkość. Tynki gipsowe pozwalają również zaoszczędzić farbę na ich malowanie, są białe, więc do pokrycia wystarczy mniejsza ilość farby. Mają również niski współczynnik przewodzenia ciepła, a co ciekawe przez pewien czas chronią również wnętrza domu przed rozprzestrzenianiem się ognia.

Warto poznać firmę, która nie ma sobie mocnych w tej dziedzinie: Tynki cementowo-wapienne Kraków | Inside System

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *