Wczasy do Gruzji – porady

wycieczka do Gruzji

Każdy kraj ma takie swoje miasta, do których wszyscy ludzie uwielbiają zaglądać. W Polsce należą do nich Warszawa, Poznań oraz Kraków, a w Gruzji jest to zdecydowanie Batumi. Każda wycieczka do Gruzji musi chociaż raz zakończyć się właśnie w tej miejscowości. Leży ona na samym wybrzeżu przepięknego Morza Czarnego, jednocześnie niemalże granicząc z samą Turcją. To jedno z najważniejszych i jednocześnie największych miast gruzińskich. Turyści znają je z uzdrowiskowego charakteru.
Jednym z głównych zabytków miejscowości Batumi jest turecki meczet. To budowla, która została utworzona pod koniec XIX wieku i wciąż zachwyca swoim idealnym stanem oraz historią. Będąc w Batumi, warto też zajrzeć do Parku Przymorskiego, synagogi bądź starodawnego, pochodzącego z XX wieku kościoła katolickiego. Miłośnicy roślinności i natury z przyjemnością odwiedzą ogród botaniczny, który skupia w sobie fantastyczne okazy przyrody, jakich nie można spotkać w Polsce. Równie ciekawie zostało zaaranżowane delfinarium. Obcowanie ze zwierzętami na każdego wpłynie bardzo pozytywnie.

to nie tylko czas spędzony w okolicach Morza Czarnego. Warto takie wczasy wykorzystać w sposób jak najbardziej produktywny, odwiedzając najważniejsze miasta tego kraju i odkrywając ich kolejne zabytki, wartościowe miejsca czy dodatkowe atrakcje. Batumi skupia w sobie całkiem sporą ilość tego rodzaju budowli oraz czysto rozrywkowych placówek. Właśnie z tego powodu ta gruzińska miejscowość jest częstym miejscem postoju wielu wycieczek turystycznych – również tych polskich.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *