Zabawa światłem

Najnowocześniejsze, należące do najbardziej zaawansowanych technologii źródła światła jest oświetlenie led.
Dzięki swoim właściwościom i parametrom technicznym wyparło z rynku oświetlenie tradycyjne, zadomowiając się na stałe nie tylko w naszych domach, ale również w zabudowach biurowych, usługowych, czy produkcyjnych.
Zużywają znacznie mniej energii, wykazują nieporównywalną z innymi źródłami światła żywotność. Jednak ich trwałość i energooszczędność nie są jedynymi zaletami. Są to produkty bezpieczne dla środowiska naturalnego.

Posiadają bardzo szerokie możliwości aranżacyjne, dzięki którym można osiągnąć niepowtarzalne efekty wizualne. Pozwalają podkreślić wybrany detal lub po prostu zapewnić dobre oświetlenie pomieszczeń.

Ta nowoczesna technologia znajduje zastosowanie w produkcji lamp diodowych, będących odpowiednikiem tradycyjnych żarówek, czy w postaci pasków i listew led doskonale sprawdzających się jako oświetlenie ozdobne.
Duże zróżnicowanie rozwiązań pod względem ich mocy, barwy światła oraz diod led wpływa na efekt końcowy jaki chcemy osiągnąć.

Jeśli zależy nam na eleganckiej zabudowie warto sięgnąć po profile do led, po zamontowaniu których liniowe źródła światła zyskają na charakterze i jakości wykonania. Są to akcesoria uzupełniające, dzięki którym można bawić się światłem.

Profil led ma postać listwy, w którą wmontowana jest taśma, przykryta specjalną osłonką. To świetne zabezpieczenie przed wodą, czy uszkodzeniami. Wpływa również na zwiększenie efektu estetycznego.
Idealnie sprawdzi się w sytuacji, w której zależy nam na uzyskaniu jednolitego strumienia światła, idealnie zamaskowanego przez profil.

Profile do taśm led również wykorzystuje się jako wykończenie aranżacji świetlnych opartych na źródłach światła typu led. Z uwagi na walory zewnętrzne najczęściej wykorzystuje się profile aluminiowe. Jest to materiał uniwersalny, który pasuje do wystroju w stylu klasycznym, czy nowoczesnym. Sprawdza się w każdej aranżacji.
Podobnie jak profile, zabezpieczają zamontowane w nim taśmy led przed działaniem czynników zewnętrznych, a co najważniejsze stanowią bezpieczeństwo użytkowania regulując temperaturę powstającą w trakcie działania diod.
Zastosowanie profili do taśm powala na zmianę kąta, pod którym przyklejona jest taśma, co wpływa na kąt padania światła. Dzięki temu można podświetlić wybrany element aranżacji lub jego fragment światłem subtelnym lub mocnym pod wybranym kątem osiągając niepowtarzalny efekt.

Zarówno profil led, jak i profile do taśmy led są bardzo łatwe w montażu, wystarczy taśma dwustronna lub specjalny mocownik, aby sprostać temu zadaniu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *