Cukierki świąteczne – czyli jakie?

świąteczne cukierki

Powoli szykujemy się do świąt. Ze strychów i schowków wyjmujemy kartony z bożonarodzeniowymi dekoracjami. Nic tak nie tworzy uroczystej atmosfery, jak girlandy kolorowych, uroczych światełek czy błyszczące, migotliwe stroiki czy świeczniki. Aby nasz dom wyglądał pięknie i przywoływał wspomnienia najpiękniejszych chwil spędzonych z rodziną, warto również wypełnić go wspaniałymi domowymi aromatami, które kojarzą się nam właśnie z Bożym Narodzeniem.

Święta pachną prawdziwą choinką prosto z lasu, aromatycznymi pierniczkami, pomarańczą z goździkami, gorącym grzańcem i karmelem. Ale nie potrzebujemy żadnych sztucznych zapachów, aby w naszym domu unosiły się takie właśnie aromaty. Cukierki świąteczne z karmelem przygotujemy sami. A podczas pichcenia w całym domu rozniesie się zapach prażonych, słodkich orzeszków, skórki cytrynowej i cynamonu. Słodycze na boże narodzenie warto przygotować własnoręcznie i zaprosić do pracy również nasze dzieci, które będą miały nie lada satysfakcje wieszając na choince własne wyroby.

Świąteczne stroiki warto również skomponować ze świeżych gałązek igliwia, aby ich zapach cieszył domowników i gości. Niezawodnym sposobem na stworzenie pięknej i romantycznej, świątecznej atmosfery to udekorowanie półek i stołów soczystymi pomarańczami. Owoce nakłuwamy kilkoma goździkami, które ułatwia uwalnianie olejków eterycznych. To naprawdę skuteczny sposób na „uperfumowanie” naszego salonu czy sypialni. Zapach będzie bardzo intensywny. Jeśli dodatkowo przyozdobimy pomarańcze okolicznościowymi kokardkami, małymi bombkami czy igliwiem, zyskamy piękną i oryginalną dekorację.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *