Jedziemy do Krakowa

hen do krakow

W naszym kraju jest wiele pięknych miast. Tych ogromnych, jak stolica, czy tych niedużych, jak na przykład Sandomierz lub Zamość. Lecz jedno z miast polskich jest szczególne. Jest piękne, historyczne, pełne zabytków i ciekawych ludzi.

 

Tym miastem nie może być żadne inne, jak tylko Kraków, stolica Polski do 1795 roku. Miasto duże, bo drugie co do wielkości po Warszawie pod względem zaludnienia. Bo do takiego miasta ciągnie wiele osób chcących tu studiować, ponieważ kształcić się w tak historycznym mieście, to zaszczyt. Krakowskie wyższe uczelnie każdego roku witają rzesze młodych ludzi rozpoczynających edukację na różnych kierunkach. Każdy z nich ma nadzieję po zakończeniu edukacji znaleźć pracę w swoim zawodzie, założyć rodzinę i zamieszkać na stałe w Krakowie. Tym bardziej, że według przeprowadzonych badań Kraków jest jednym z najlepszym miejscem do biznesu nie tylko w kraju, lecz również globalnie. Do Krakowa każdego roku ciągnie również wielu turystów pragnących poznać ten wspaniały prastary gród. Wielu Polaków z odległych krańców świata marzy o tym, aby pojechać hen do Krakowa. Zobaczyć Ojczyznę, a w niej Jasną Górę, Stolicę i obowiązkowo Kraków. Bo to najważniejsze miejsca w naszym kraju i licznie odwiedzane przez pielgrzymów i turystów.

Zobacz: 

Turyści mogą przybyć do Krakowa drogą lotniczą. W Balicach pod Krakowem znajduje się port lotniczy, który każdego dnia obsługuje wielu pasażerów. Więcej pasażerów obsługuje w Polsce tylko lotnisko stołeczne. Kraków położony jest nad główną rzeką Polski Wisłą. Największą atrakcją turystyczną Krakowa jest Zamek Królewski Wawel. Lecz nie brakuje tu także innych ciekawych obiektów. Jak na przykład Sukiennice, Rynek Główny, Kościół Mariacki, Kopiec Kościuszki, Zabytki Żydowskie i wiele innych. W 2000 roku Kraków został uznany, jako pierwsze miasto w Polsce i pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej za Europejską Stolicą Kultury. Działa tu kilkanaście teatrów, np. jeden z najstarszych w kraju Teatr im. Heleny Modrzejewskiej oraz Opera Krakowska. W Krakowie znajdują się również liczne Galerie Sztuki i Muzea.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *